Budownictwo wysokie, zarówno mieszkalne jak i użytkowe, będące standardem w wielkich aglomeracjach i coraz częściej pojawiające się w mniejszych miejscowościach nie jest w stanie obejść się bez wind. Dobrze zaprojektowana winda nie tylko ułatwia użytkowanie budynku, ale też czyni go bardziej innowacyjnym i zapewnia bezpieczeństwo przebywającym w nim ludziom. Dzięki niej, przestrzeń staje się bardziej komfortowa a komunikacja sprawna i przyjazna mieszkańcom i użytkownikom.
Czego potrzeba inwestorowi, aby zdecydować, że to właśnie ta a nie inna winda powinna wywindować jego inwestycję na szczyt?
Po pierwsze – profesjonalny projekt
Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi umożliwiających projektowanie wind. Ale producent wind, firma KONE stosuje dedykowane windom oprogramowanie, pozwalające stworzyć produkt doskonały od strony technicznej i estetycznej. Używane tutaj narzędzia do projektowania wind takie jak KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner i KONE Car Designer potrzebują na wykonanie niezbędnych do stworzenia specyfikacji windy obliczeń znacznie mniej czasu. Są bardziej elastyczne i intuicyjne w użyciu, niż inny używany w branży software. Uzyskuje się dzięki nim projekt windy, która z pewnością stanie się niezawodnym elementem budynku przyszłości. KONE Car Designer idzie nawet o krok dalej. Działając jako narzędzie i aplikacja mobilna pozwala zobrazować efekt wizualny, zestawiając projekt z gotowych elementów oferowanych przez KONE, ale również daje poczuć wrażenia użytkownika, dzięki widokom 3D. Jeszcze nigdy projektowanie dźwigów jakimi są windy nie dostarczało takich wrażeń ani projektantowi ani inwestorom.
Po drugie – wyczerpująca specyfikacja
Wrażenia wizualne to jednak dla inwestora nie wszystko. Żeby upewnić się, że zaprojektowane urządzenie w całości odpowiada jego wymaganiom i potrzebom, potrzebna jest specyfikacja techniczna windy, w której odnajdzie on wszystkie parametry decydujące o jej sprawności mechanicznej, wartościach użytkowych i bezpieczeństwie. Specyfikacja windy KONE, oprócz opisu ogólnego dostarcza takich informacji jak prędkość, maksymalna wysokość podnoszenia, maksymalny udźwig, maksymalna ilość przewożonych osób i maksymalna ilość dźwigów w grupie.
Dysponując danymi z tych dwóch obszarów – technicznego i designerskiego – czyli specyfikacją techniczną windy i jej wizualizacją inwestor może być pewien, że windy KONE będą idealnym wyborem środka komunikacji w jego obiekcie przyszłości.